Felvételi

Nyolcadikosok

A nyolcadikosok középiskolai jelentkezését az általános iskolák szervezik, ezért ezt önállóan csak annak a nyolcadikosnak kell intéznie, aki nem áll magyarországi általános iskolával tanulói jogviszonyban, illetve nem általános iskolába,hanem hat-, illetve nyolcévfolyamos gimnáziumba jár.

Hat- és nyolcévfolyamos gimnáziumba jelentkezés:

A jogszabályok lehetővé teszik, hogy a Jelentkezési lapjukat közvetlenül a megjelölt gimnázium(ok)ba, míg a Tanulói adatlapot közvetlenül a Felvételi Központba küldjék. /Felvételi Központ, 9001 Győr, Pf.: 694 címre/ A 6 és 8 évfolyamos gimnáziumba történő jelentkezésnél az általános iskolai hitelesítés elmaradhat, azaz nem kell az osztályfőnökkel és az igazgatóval aláíratni a Jelentkezési lapot.

Speciális kérdés esetén az adott gimnázium részletes tájékoztatást ad a jelentkezéssel kapcsolatos teendőkről.

A jelentkezés határideje:

Központi felvételivel kapcsolatos tudnivalók lentebb letölthetőek.

CsatolmányMéret
PDF ikon Központi felvételi tudnivalók (2017)253.81 KB