Nyelvi nagykövet

Iskolánk évek óta  részt vesz az Amerikai Kereskedelmi Kamara  'Nyelvi nagykövet'  programjában, amelynek célja a gimnazisták  motivációjának növelése a nyelvtanulásban. Rendszeresen  eljön  hozzánk  egy-egy  'nagykövet'-cégeknél, intézményeknél általában  magas beosztásban  dolgozó  fiatal-, akik  mesélnek  arról, hogy mennyire  fontos  és  meghatározó a nyelvtudás karrierjük  szempontjából. Azonban, április 8.-án mi   látogattunk el egy multinacionális  céghez, amiről a diákok így számolnak be.

Április 8-án délután vitt el minket, a 9. évfolyam néhány tanulóját  Kapusiné Tkálecz Gertrúd tanárnő a Lexmark nevű, nyomtatókat gyártó multinacionális céghez. Az amerikai nagycég budapesti központja a 9. kerületben van, és 1400 emberrel látják el az európai feladatokat. Nyílván ez ennél összetettebb, erről is beszélt nekünk az egyik menedzser, miután elmondta, miket kell tudni a multinacionális cégek világáról és mire számítsunk, ha egy ilyen cégnél találjuk magunkat, illetve, hogy hogyan lehet idáig eljutni. Természetesen a legfontosabb az angol nyelvtudás, ezt mi is megtapasztalhattuk, amikor lehetőségünk volt meghallgatni egy állásinterjút. Megtudtuk azt is, milyen egy napja egy itt dolgozó embernek. Ezek után körbevezettek minket a két és fél emeletes iroda egyik emeletén, ami egyébként nagyon nyílt és vidám, tele van növényekkel, és minden olyannal, amit csak el tudunk képzelni egy ilyen helyen. A több nemzetiségből álló közösség fantasztikusan sokszínű (még koreaiak is dolgoznak itt, a magyar nyelvtudás nem kötelező). Az egész élmény rendkívül tanulságos volt, nagyon sok tapasztalattal és tanáccsal lettünk gazdagabbak, elvégre, nem minden pénteken ülünk le egy amerikai cég konferencia-asztalához…"

Katkó Dominik 9.a