Cserediák - Diákcsere

Comenius-program

Németországban folytatódott a Comenius-program! Laatzen város Erich Kӓstner Gimnáziuma várta a Kosztolányi és rajtunk kívül még 4 ország diákjait. Mindenki bemutatta saját országának egy szociális tevékenységét, diákjaink a Magyar Vöröskereszt tevékenységéről készítettek prezentációt. De volt városnézés, közös feladatok és vetélkedők, ahol az idegen nyelv használat és az együttműködés volt a fő cél. Májusban irány Svédország!

Goethe Gimnázium

A testvériskolánkkal, a regensburgi Goethe Gimnáziummal való cserediák program remek alkalom a német nyelvtudásfejlesztésére, ahol vissza nem térő emlékekkel gazdagodunk. A 2013-2014-es regensburgi cserediák programban 16-an vettek részt, 8 magyar és 8 német tanuló. A budapesti programban szerepelt városnézés,valamint a Szent István Bazilika, a gödöllői Királyi Kastély és a Kincsem Park megtekintése, fürdőzés a Széchenyi Fürdőben, korcsolyázás a Városligetben, bowlingozás és kézműves foglalkozás, íjászat az iskolában.