Francia tanulmányi verseny

Az Országos Általános Iskolai Francia Nyelvi Tanulmányi Verseny szervezését és lebonyolítását már évek óta összeszokott főiskolai, középiskolai és általános iskolai francia szakos tanárokból álló team végezte.

A 2013/2014-es tanévi verseny szervezésében a Nyíregyházi Főiskola Eötvös József Gyakorló Általános Iskola francia szakos tanárai Nagyné Mussó Judit, Tóthné Szabolcsi Zsuzsa, Zentai Tünde nagy szerepet vállaltak. Ebben a tanévben 383 tanuló nevezett a versenyre. Az előző tanévekhez képest jelentősen növekedett a versenyzők száma.

A döntőre 2014. május 17-én került sor.

Az iskolánkat képviselő 5. b osztályos Lipka Lili 3. helyezést, a szintén 5. b osztályos Varju Lili pedig 6. helyezést, a 7. b osztályos Tóth Hanna Eszter 10. helyezést ért el.